Ve Studiu Ypsilon účinkuji v představeních Prodaná nevěsta aneb pojď domů, ona brečí, Praha Stověžatá, Hlava Medúzy, Faust a Markétka, Rusalka podle Dvořáka aneb kdo je stará Háta.

Divadlo na Jezerce – tam mě uvidíte ve hrách Charleyova teta (v titulní roli), Generálka jejího Veličenstva, Saturnin.

ČT – zatímco v archivu najdete pořad Písničkohraní, který jsme natočili s Magdalenou Reifovou pro Déčko, Na obrazovce jao takové mě spatříte v zábavně vzdělávacím pořadu Tajemství těla. Mé překlady a můj hlas uslyšíte v pořadu Marka Ebena Na plovárně. A ještě jeden zajímavý dokumentárni seriál najdete v archivu ČT, a to Hádanky domů života o českých židovských hřbitovech, kterým provázím.

Nova – v seriálu Ulice ztělesňuji Tomáše Jordána, biologa a ekologa.

KRJ neboli Klub Radia Junior je živý kontaktní pořad, který moderuji v Českém rozhlase pro dětské Radio Junior.


Aktuálně

Tajemství těla

Petr s Martinem Dejdarem ve studiu Tajemství Těla

Studio Ypsilon

Logo Studia Ypsilon

V ypsilonce jsem od podzimu roku 1989. Mou první rolí byl vrchní správce v adaptaci Kafkovy Ameriky. Vstupní pohovor probíhal tak, že mi Jan Schmid, ředitel a režisér, řekl – já nevím, jak umíte hrát, ale vy jste tak divnej, že vás beru. pak zavolal svoji ženu Janu Synkovou – Jano, pojď se na něco podívat! jana přišla a řekla – no to je typ! Měl jsem to štěstí být přes dvacet let po boku tak úžasných lidí a umělců, jako je Jirka Lábus, Olda Kaiser, Jirka Schmitzer, Bronislav Poloczek, Vláďa Kratina, Marek Eben, Jan Jiránˇ, Martin Dejdar, Lenka Termerová… to by byl dlouhý seznam. Ale rozhodně nesmím zapomenout na hudebního génia Mirka Kořínka.

Zažil jsem – aspoň podle mě – vrcholné období Ypsilonky, kdy vznikly tak skvělé inscenace jako Voni jsou hodnej chlapec, Hašku, Amerika, Vosková figura, Sebevrah, O ďáblovi, který sliboval hory doly, Mozart v Praze.

Dodnes se z té doby v Ypsilonce hraje Prodaná nevěsta aneb pojď domů, vona brečí, Hlava Medúzy a Praha stověžatá. Zcela unikátní jsou pak Vánoční večery, které se hrají sice jen před Vánocemi, ale už od roku 1972.

Mé role v Ypsilonce dnes – Vašek v Prodané, Claude Villebraquin v Hlavě Medúzy, Opovědník v Praze Stověžaté, Šašek v Rusalce, Wagner a Turgeněv ve Faustovi a Markétce. A ve Vánočních Večerech jsem sám za sebe.

Divadlo na Jezerce

Logo divadla na jezerce

To bylo v roce 2012. Na Jezerku jsem se dostal omylem. Když mi Radek Balaš zavolal, že mi nabízí roli v představení o Francoisovi Villonovi, zajásal jsem a okamžitě přijal. Nedošlo mi, že jde o muzikál.

Když jsem pak přišel na zkušebnu a Jana Balašová Trčková po mně chtěla rozsahy a vedle se kolegové převlékali do tanečního, málem jsem omdlel, ale už jsem nemohl couvnout… Ta práce byla nádherná a od stylu Ypsilonky se lišila tak, že jsem si připadal jak v nějakém exotickém divadelním kraji.

A od té doby už jsem na Jezerce zůstal.

Postupně jsem hrál ve hře Darda Ireny Douskové (strašného hajzla), Komedianti – autor a režie Arnošt Goldflam, Tři v tom Jaroslava Vostrého.

Nyní mě na jezerce můžete zažít jako Charleyovu tetu v Charleyově tetě, jako generála Bertranda v Generálce jejího Veličenstva a v Saturninovi jako rozhlasového hlasatele, pana Brudíka, saniťáka, doktora Zajíčka, správce nemocnice a jako západ slunce.

Saturnin a režie

Klub Rádia Junior

Ulice

Logo seriálu Ulice


V minulosti…

  • Viz CSFD https://www.csfd.cz/tvurce/1598-petr-vacek/prehled/